12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Ilumess pakkus nii teadmisi kui silmailu

Laupäeval Kuressaare kultuurikeskuses peetud Saaremaa II ilumessi külalised said osa tihedast päevast, mida sisustasidjuuksurite konkursid, moedemonstratsioonid, tooteesitlused ja uute moetrendide tutvustused. Päeva keskseteks üritusteks olidki juuksurite konkursid, kus eraldi arvestuses võistlesid juuksuriõpilased ja staa?ikad soengumeistrid. Õpilaste konkursil osalesid Kuressaare Ametikooli juuksurieriala õpilased, kel tuli publiku silme all valmis teha kaks soengut – pidulik õhtusoeng ja fantaasiasoeng. Noorte juuksurite arvestuses tunnistati kõige osavamaks meistriks mummulise fantaasiasoengu ja vaoshoitud õhtusoengu autor Meeli Valdna, kelle mõlemad tööd tunnistati noortekonkursi parimaiks. Teise koha sai Karina Maltis ja kolmanda Siret Kaljumaa.
Kogemustega juuksurite konkursil võistlesid salongides valminud pidulikust soengust, fantaasiasoengust ja meestesoengust koosnevad kollektsioonid. Selles võistlusklassis sai nelja osaleja hulgast esikoha Katrin Aavik Katrini salongist, kes võitis mullusel ilumessil ka noorte juuksurite konkursi.
“Mõlemal aastal olen püüdnud anda endast parima, püüdsin oma võistlustööd teha kõige korralikumalt ja kõige huvitavamalt. Leian, et sellised konkursid annavad võimaluse eneseteostuseks ja enda arendamiseks ja mul on väga kahju, et nii vähesed salongid oma esinduse välja panid,” märkis Aavik, kelle tehtud olid konkursi kõige parem meestesoeng ja kõige intrigeerivam fantaasiasoeng.
Üldkokkuvõttes teise koha sai Lehti Tomingas samast salongist ning kolmandale kohale jäid Orissaare salongi juuksurid Regina Jõgi ja Meeli Raun. Parima piduliku soengu tegi Tiiu Aedma Katrini salongist.
Juuksurite konkursi käigu jälgimise vahepeal oli messipublikul võimalus vaadata arvukaid moedemonstratsioone ja -esitlusi, laienemine kosmeetikalt moele oli võrreldes möödunud aastaga tänavuse ürituse eripäraks. Põhiliselt pakuti vaadata Kuressaare kauplustes leiduvat spordi- ja vaba aja rõivaste, jalanõude, pesu ja päevitusriiete valikut, ent messile toodi vaadata ka omaloomingulised kollektsioonid Saare Noorte Huvikooli ja Saaremaa Kunstistuudio loomingulise kollektiivi Cindy noortelt moeloojatelt.
Tänavune mess tutvustas ja pakkus ka kosmeetikakaupu, keha- ja juuksehooldusvahendeid, samuti ehteid, päikeseprille, prilliraame ja palju muud. Iga toote juurde võis saada asjatundlikku teavet ja publiku kõrgendatud huvi orbiiti sattusid kõik need boksid, kus tehti näidissoenguid või -meiki ja anti soovijaile stiilisoovitusi.
Ürituse peakorraldaja Leonid Siniavski sõnul on ilumess võrreldes möödunud aastaga edasi arenenud, haarates kaasa tunduvalt rohkem külastajaid, tänuväärselt palju kohalikke ilu- ja moefirmasid ning ürituse toetajaid. “Järgmisel aastal kohtume loodetavasti jälle, ja taas püüame ilu käsitleda mingi uue nurga alt,” lubas Siniavski.TIIU TALVIST

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelLühidalt
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised