8 C
Kuressaare
Pühapäev, 1. mai 2022

Tagavere karjääris alustati killustiku tootmist

“Neli aastat on mul olnud idee korrastada kunagine Tagavere dolomiidikarjäär, kus vanad tootmisjäätmed seisavad juba 20 aastat. Ma usun, et see asi tasub ennast meie oludes ära,” ütles OÜ Armaco omanik Andres Tiitmaa. Killustiku tootmiseks kasutab Tiitmaa AS Kiviluks purustusseadmeid ning ehitusfirma EMV ekskavaatorit, mis pärast partii valmimist uuesti mandrile viiakse. Esimese nädalaga toodetud 6000-7000 tonni killustikku ootab nüüd turustamist.
Orissaare vallavanema Raimu Aardami sõnul võimaldab killustiku ostmine Tagaverelt hoida vallal eelnenud aastatega võrreldes kokku transpordikulusid. Varem ostis Orissaare vallavalitsus tee-ehitusmaterjali Laimjalast, Tikalt ja Muhust Koguva karjäärist. Sel aastal plaanib Orissaare vald osta Tagaverelt umbes 400 kanti killustikku. “Kui see killustik tee-ehituseks sobib, siis hakatakse võib-olla ka rannamaanteed sellest killustikust ehitama,” ütles Aardam.
Andres Tiitmaa hinnangul on Tagavere karjääris tootmisjäätmeid vähemalt 500 000 tonni killustiku tootmiseks. Purustamisseadmega on võimalik teha kaheksat erinevat fraktsiooni killustikku.
Purustatud kruusa tootmisega tegeleb Saaremaal praegu vaid AS Level, kellel karjäärid asuvad Kuressaare ja Mustjala vahel Ooremäel ja Pihtla vallas Vanamõisas.AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised