12 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Homme algab rahvaloendus

Et olla võrdseks partneriks maailma riikide peres, peab ka Eesti suutma läbi viia kogu maailmas aastakümnete vahetusel korraldatavaid rahvaloendusi. Rahvaloenduse küsimustik on koostatud Eesti riigi vajaduste ning ÜRO ja Euroopa Liidu soovituste kohaselt. Rahvaloendus võimaldab kindla ajamomendi seisuga – eeloleval loendusel on selleks kell 00.00 vastu 31. märtsi – saada andmed, mida riik ja tema institutsioonid vajavad inimkeskse rahvastiku-, majandus- ja sotsiaalpoliitika väljatöötamiseks, tööhõive olukorra hindamiseks ning paljude konkreetsete arenguprogrammide kavandamiseks. Rahvaloenduse andmestik on riigi püsiva väärtusega andmebaas. See näitab, kes me oleme täna.
Saare maakonnas alustavad homme hommikul elanike küsitlust 158 rahvaloendajat, kes kümne päeva jooksul perest peresse käies püüavad saada objektiivseid vastuseid loenduslehtedel esitatud küsimustele. Möödunud pühapäevast eilseni kestnud eelringkäigu ajal pidid kõigi maakonna elanike kodudesse jõudma voldikud nende küsimustega, mida loendaja oma eelseisva külaskäigu ajal esitab. See võimaldab paremini küsimustele vastamiseks valmistuda.
Kui loendaja pole teid senini külastanud, teieni pole selline küsimustik jõudnud ja te pole loendajaga saanud kohtumisaja suhtes kokku leppida, oleks vajalik, et pöörduksite oma asukohajärgsesse valda või maakonna rahvaloenduse keskusse (tel 39 651, 39 322). Viimases on valve kogu loenduse perioodil alates kella 8-st kuni kella 22-ni.
Loendajate töökoormus on loendusperioodil väga suur. Seetõttu palun kõiki saarlasi – säästke loendajate aega, olge kodus kokkulepitud ajal, pange loendaja külastuse ajaks kinni oma neljajalgsed koduvalvurid, et tagada loendajate turvalisus. Kui keegi ei soovi loendajaga kohtuda oma kodus, on võimalus kokku leppida muu kohtumispaik teie voldikul teatavakstehtud telefonil. Võite olla veendunud, et loendustöötajad tagavad teie antud andmete kaitstuse.
Rahvaloendus on kogu riiki hõlmav suurüritus, mille heale kordaminekule saab kaasa aidata iga elanik. Tehkem seda siis!ANDRUS LULLA maasekretär, maakonna rahvaloenduskomisjoni esimees

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised