19.5 C
Kuressaare
Teisipäev, 9. august 2022

Vandaalid rüüstasid laevu Roomassaare sadamas

Kurjategijad varastasid ööl vastu eilset ühe Roomassaare sadamas seisnud laeva päästeparve ja heitsid kahe laeva päästevahendid vette.
Roomassaare sadama valvur avastas eile hommikul, et öösel on keegi on kolme laeva pealt päästeparved lahti päästnud ja üle parda visanud. “Üks on siiamaani kadunud, ei tea, kas on merepõhjas või on hoopis kaasa võetud,” ütles sadamavaht Jüri Usin.
Roomassaare sadama kapten Rein Sepp ütles laevaomanikele tekitatud kahju suuruseks 85 000 krooni. “Päästeparvede hind on kõrge,” tõdes Sepp.
Sadamakapten ütles, et reeglite järgi ei tohi päästeparveta laev sadamast lahkuda, mistõttu peab kaotsiläinud parve omanik enne merele minekut uue soetama.
Kuigi Roomassaare sadama territoorium on ööpäevaringselt valvatav, kergendas päästeparvede kallal toimetanud vandaalide tegevust ööl vastu eilset maad katnud tihe udu. “Valvur ei jõua ju ka öö läbi kai pea olla ja udu oli nii tihe, et paistis vaevalt paarikümne meetri kaugusele,” rääkis Jüri Usin.
Usina sõnul ei ole viimasel ajal Roomassaare sadamas negatiivseid vahejuhtumeid ette tulnud. “Paar nädalat tagasi varastati ühe kalamehe autost bensiini, kuid seda juhtub igal pool,” möönis ta.
Sadamas vandaalitsenud kurikaelte otsimisega tegeleb politsei.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised