10.8 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Otsustati moodustada Saaremaa spordiliit

Pärast pikemat diskussiooni, poolt- ja vastuväiteid, võtsid maakonna spordiklubide esindajad vastu otsuse moodustada juba mitu aastat päevakorral olnud Saaremaa spordiliit. Enamus kohalolnutest ei pidanud oluliseks Saaremaa Spordinõukogu ettepanekut, et seltsi loomine on mõttekas siis, kui Kuressaare linnalt, Saaremaa Omavalitsuste Liidult ja maavalitsuselt saab aktsepti, et nad on nõus oma spordile jagatavat raha moodustatavale liidule eraldama.
Saaremaa Spordinõukogu esimees Toivo Alt ütles, et spordinõukogu teeb nüüd vastavatele instantsidele koosoleku otsuse teatavaks ja jääb ootama nende vastust.
Aldi sõnul annab optimismiks aluse esmaspäeval toimunud ümarlaud, kus arutati loodavale spordiliidule raha eraldamise võimalusi. “Just maavanem, linnapea ja omavalitsuste liidu juht soovitasid spordirahval kõigepealt omavahel asi selgeks teha,” märkis ta. “Eestis on vaid paar maakonda, kus ei ole moodustatud piirkondlikku spordiliitu ja üks nendest on Saaremaa.”
Lähinädalatel tutvuvad maakonna spordiklubide esindajad loodava spordiliidu põhikirja projektiga ja tehakse parandusettepanekuid. Asutamiskoosolek kutsutakse kokku 12. aprillil.ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised