10.8 C
Kuressaare
Laupäev, 28. mai 2022

Kuressaare jahisadama faarvaater süvendatakse ekskavaatoriga

Kuressaare jahisadama faarvaatri käikulaskmiseks on vaja välja kaevata umbes saja meetri pikkune paekiviala, mis puuduliku projekti tõttu oli jahisadama laevatee süvendajale eelmise aasta kevadel tehtud tööde käigus üllatuseks.
Süvendustöid teostava AS MatCom projektijuht Toivo Vaik ütles Meie Maale, et kuna paas merepõhjas ei ole monoliitne, vaid kihiline, siis peaks olema võimalik teha tööd ekskavaatoriga. Vaik toonitas, et tehnika kasutamine on lõhkamistöödega võrreldes loodusesõbralikum ja ohutum.
Konkreetsetest tähtaegadest ei tahtnud Vaik rääkida, küll aga kinnitas ta, et suveks peab faarvaatri käiku saama. “Eeldan, et selle kuu lõpus, aga kõik sõltub sellest, millal saame ekskavaatori,” täheldas projektijuht. “Oleks võinud juba eile ära teha. Niipea, kui masin vabaneb, alustame Kuressaares.”
Faarvaatri süvendustööde linnavalitsusepoolne koordinaator, välissuhete spetsialist Karli Valt tunnistas Meie Maale, et vaatamata süvendajate optimismile on linna juhtkond suures mures ja suhtumine küllaltki skeptiline, sest eeskätt suruvad peale Mereinstituudi poolt antud tähtajad. “Nad on seisukohal, et enne kui tulevad kalamaimud, peab olema asi tehtud,” tõdes Valt, lisades, et kuna lausjääd pole sel talvel olnud, siis õnneks massilist kudemist ei tohiks tulla. “Enne, kui maimud liikuma hakkavad, peab olema asi tehtud. Kui süvendustööd jäävad hiljemaks, on olukord väga vilets.”
Toivo Vaik kalade kudemisaja lähenemises probleemi ei näe. “See ei tohiks eriti häirida,” märkis Vaik, kelle sõnul on ekskavaatoriga töötamine niivõrd lokaalne, et see ei hävita kalavarusid ja ei ole kudemisteedel ees. “Probleeme ei tohiks tekkida,” sõnas Vaik.
Faarvaatri süvendustööd ekskavaatoriga mahuvad eelarves ette nähtud 2 miljoni krooni piiridesse.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised