19.5 C
Kuressaare
Teisipäev, 9. august 2022

Vilsandi võib saada hüdrokopteri Peipsi äärest

Maavanem Jüri Saare sõnul seisab piirivalveametil Peipsi ääres kolm kasutatud ja remontivajavat hüdrokopterit, millest ühte soovib maavalitsus Kihelkonna vallajuhtide palvel Vilsan-divahelise ühenduse pidamiseks.
Jüri Saare hinnangul tuleb hüdrokopteri soetamisega olla siiski ettevaatlik, sest kuuldavasti peetakse hüdrokopterit liiklusvahendiks, mille hind on küll suhteliselt odav, aga kasutamine kallis. “Tuleb põhjalikult vaadata, et kopteri toomine Peipsi äärest ei kujuneks vanaraua vedamiseks Eesti ühest otsast teise,” rääkis maavanem.
Kihelkonna vallavolikogu esimees Arvo Kullapere ütles, et pruugitud hüdrokopteri tasuta üleandmine Vilsandi käsutusse oleks Eesti riigi rahakoti säästmine. “Äkki ostame uue ja see ei õigusta ennast,” muretses Kullapere.
Volikogu esimehe sõnul läheb hüdrokopter Kihelkonna valla munitsipaalomandisse. “Piirivalve ega päästekeskus ei pea vedama perearste, ajalehti ja sibulaid,” põhjendas ta. Kullapere ütles, et hüdrokopteri kasutamine ühes tunnis maksab 150-200 krooni, mis tasutakse riigi poolt Vilsandile ette nähtud transpordirahast. AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised