19.5 C
Kuressaare
Teisipäev, 9. august 2022

Ühisgümnaasiumi õpilased hindavad võimalikku koolivormi

Lõppeva nädala jooksul vormikampsuni kohta kogutud arvamustest teeb ühisgümnaasiumi õpilasesindus kokkuvõtte järgmisel teisipäeval. Kui tumesinine, kooli logoga kaunistatud kampsun osutub piisavale arvule õpilastele ja nende vanematele meelepäraseks, võivad soovijad endale vormikampsuni tellida. Kampsuni hinnaks kujuneb umbes nelisada krooni.
Saaremaa Ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro ütles, et ettepanek koolivormikampsuni kasutuselevõtmise kohta tuli õpilaste endi hulgast. “Kool ei ole loomulikult vastu, kui õpilased otsustavad vormikampsuni kasuks, aga see ei tähenda kohustuslikku koolivormi,” lausus ta.
Aro sõnul ei pea SÜGi juhtkond ja õpetajad mõttekaks omalt poolt koolivormi kohustuslikuks muuta, kuna lapsevanema- te majanduslik olukord ja suhtumine koolivormi on väga erinev. “Otsustamine jäägu ikka õpilaste ja lastevanemate asjaks, koolis peakski üks jagu asju olema õpilaste endi initsiatiivil aetavad. Nii palju võib kool küll aidata, et viib vajaduse korral tellija ja tootja kokku,” lubas Aro.
Direktori arvamuse kohaselt oleks meeldiv, kui kooli õpilased kannaksid mingisugust ühtset riietust. “Gümnaasiumiklasside noormehed peavad meie koolis niikuinii ülikonda kandma. Kui meil juba kord on selline viisaka olemise nõue, miks siis mitte nii,” lausus ta. “Audentese erakoolis, kust see kampsunite idee meie kooli tuli, kannavad ka algklasside lapsed vormikampsuneid. Võib-olla piiraks see pisut maas püherdamist ja jooksmist. Väline korrektsus mõjub ju ka sissepoole ja koolis tundide ajal aitaks koolivorm ehk natuke tõsisemalt töösse suhtuda.”
Saaremaa Ühisgümnaasiumi huvijuht Diana Õun ütles, et õpilased käisid vormikampsuni näidist hoolega vaatamas ja hindamas. Tema sõnul on ühtse koolivormi küsimus SÜGis üles kerkinud juba varemgi. Kui poistelt nõutakse kooliriietuseks ülikonda, siis tüdrukutel pole lihtne valida koolirõivast, mis oleks ülikonnaga samaväärne. “Vormikampsuni idee iseenesest on õpilaste arvates hea, kõigile meeldib ka kampsuni värv ja materjal, ainult selle tegumood jätab paljude meelest soovida. Kui tegumoodi saaks valida, oleksid paljud kampsuni kandmisega nõus,” tõdes Õun.TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised