8.9 C
Kuressaare
Reede, 22. oktoober 2021

Arengukava koostamiseks viiakse läbi kuressaarlaste küsitlus

Järgmise nädala teisel poolel tahab linnavalitsus arengu?majandusosakonna initsiatiivil esmakordselt Kuressaares korraldada linlaste küsitluse. Osakonnajuhataja Urmas Treiel rääkis, et kuressaarlaste vaateid on kavas selgitada mitmetes linnale olulistes arenguküsimustes ja kogutud andmeid tahetakse arvestada arengukava kirjutamisel.
Ankeedi ühe koostaja Ingrid Tiltsi sõnul saab ankeetides avaldada oma arvamust linna kõige valusamate murepunktide kohta, samuti teha valikuid linnale vajalike objektide kohta. Lisaks etteantud valimile saab ankeedis lisada ka oma arvamuse. Tilts märkis, et küsitlus kavandatakse läbi viia kahe nädala jooksul ja arvamust avaldama oodatakse täiskasvanud kuressaarlasi, aga ka noori. Ankeedid jõuavad igasse postkasti Kuressaares loodetavasti juba järgmise nädala lõpuks, lisaks levitatakse neid ka linna gümnaasiumides, postkontoris, päevakeskuses ja suuremates kauplustes. Täidetud ankeete ootavad samas küsitluskastid, mida iga paari päeva järel tühjendatakse. Ingrid Tilts avaldas lootust, et linlased küsitluses aktiivselt kaasa löövad, kuna see on võimalus koos linna tulevikku kujundada.
Urmas Treiel andis nõupidamisel ülevaate arengukava majandusgrupi ettepanekutest. Üldplaneeringu osas näevad majandusmehed uue kaubandus?teeninduskeskuse väljaarendamise võimalust Tallinna ja Mooni tänava nurgale. Samuti peavad nad Treieli andmeil endiselt perspektiivikaks raviturismi arendamist ja näevad vajadust planeerida linnas koht veel ühele sanatooriumile või mudaravikeskusele. Igati toetas arengukava majandusgrupp linnakeskuse kompleksset väljakujundamist.
Teatava üllatusena üldplaneeringu töögrupile selgus majandusspetsialistide prognoosidest, et linna tööstuspiirkond ei vaja laiendamist. Treieli sõnul leiti, et linna majanduse areng toimub pigem teeninduse kui tööstuse arvelt. Samas vajab linn hoopis rohkem atraktiivset eramukruntide piirkonda, kuhu tuleks meelitada rohkem maksujõulist elanikkonda. Kuressaares on küllalt soodne ja turvaline elukeskkond, mille väärtusi peaks julgemini ära kasutama, märkis Treiel. Juba praegu on tema sõnul märgata kruntide hinna tõusu puhkeala läheduses.
Järgmisel linnaarengu nõupidamisel tehakse kokkuvõtteid linna elamufondi olukorrast ja turismi edendamise võimalustest.
REET TRUUVÄÄRT, Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised