1.7 C
Kuressaare
Pühapäev, 24. oktoober 2021

Undva sadama juurde viiv tee peaks saama asfaldiga kaetud

Maanteeameti peadirektori Riho Sõrmuse arvates on tee juba praegu piisavalt lai. Juurde tuleks mõnel pool ehitada vaid 1-2 meetrit. Samuti on vana tee piisavalt tugeval kruusa- ja paekiviseljandikul ning ei vaja seega suurt täitmist. Valmis tee oleks seitse meetrit lai ja kaetud asfaldiga.
Selleks, et saada tee-ehituseks riigi raha, tuleb kõigepealt Undva bussipeatusest sadamakohani viiv teeosa valla omandist riigiteede nimekirja lülitada. Seejärel on maanteeametil vajalikud lähtetingimused, et kuulutada välja konkurss projekteerimisele ja ehitamisele.
Riho Sõrmuse arvates võtavad kõik need protseduurid aega nii kaua, et suure tõenäosusega tee-ehituseni sel aastal ei jõutagi. Järgmise aasta riigieelarvesse tuleks aga tee-ehituseks vajalikud summad juba sisse kirjutada. “Arvatavasti on otstarbekas ehitada tee kahes etapis – esimesel aastal muldkeha ja teisel kattekonstruktsioonid,” lisas Sõrmus.
Tee maksumuseks võiks kujuneda umbes 3 miljonit krooni kilomeeter, mis teeks seitsme kilomeetrise pikkuse lõigu kohta 21 miljonit.
Kuna kogu tee sadamast Kuressaarde tuleks viia asfaldi alla, on plaanis korda teha ka ülejäänud kruusatee lõigud. Seal kujuneks kilomeetri maksumuseks miljon krooni.
HELI SALONG

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised