8.9 C
Kuressaare
Neljapäev, 21. oktoober 2021

Õpetajad omandasid uusi õpetamismeetodeid

Koolituskeskuse Osilia juures tegutsenud kursust juhendasid Kahtla Põhikooli reaalainete õpetaja Heli Maajärv ja Orissaare Gümnaasiumi emakeeleõpetaja Signe Söömer, kes ise alustasid uusi õppemeetodeid tutvustava programmi omandamist kolm aastat tagasi Tallinnas Avatud Eesti Fondi ja Omanäolise Kooli Arenduskeskuse korraldatud kursusel ameerika õppejõudude juhendamisel. Nüüd läbivad nad Avatud Meele Instituudi juures samateemalist magistriõpet. “Püüdsime lõppenud kursusel oma teadmisi siinsetele õpetajatele edasi anda. Iga õpetaja sai siit algideid ja mõtteid, mida ta sai ise edasi arendada ja oma ainega kohandada,” ütles Maajärv.
Saaremaa Ühisgümnaasiumi emakeeleõpetaja Sirje Kreisman hindas lõppenud kursuse õpetajatööle väga vajalikuks. “Olen hakanud tunnis aega ratsionaalsemalt kasutama. Ma ei raiska aega loengutele, vaid otsin meetodeid ja nõkse, kuidas oma ainet paremini edasi anda. Olen hakanud väärtustama teksti ja nüüd oskan end panna rohkem ka õpilase rolli.” Kreismani kogemuse kohaselt on uus õpetamismeetod andnud ka praktilisi tulemusi, päästes näiteks tema ühe klassi riigieksami kirjandi. Uued õppemeetodid ei lase tema sõnul õpilasel juba omandatud teadmisi unustada, vaid aitavad need vajalikul puhul mälusopist välja kaevata.
Orissaare Gümnaasiumi keeleõpetaja Elle Mäe sõnul andis kursus talle palju ideid klassijuhatajatööks. Sama kooli matemaatikaõpetaja Viive Kelder ütles, et kui alguses tundus, et matemaatikas on uusi meetodeid raske kasutada, siis endalegi üllatuseks sai ta õpitut kasutada nii tunni elavdamiseks kui õpilastele õpitu kinnistamiseks.
“Kursus annab õpetajatele uusi teadmisi sellest, kuidas laste jaoks tundi mitmekesisemaks muuta, kuidas oma ainet uutmoodi õpetada ja kuidas lapsi rohkem mõtlema panna,” selgitasid kursuse juhendajad.
Esimesel Saarema õpetajatele mõeldud integratiivsete õppemeetodite alasel kursusel osales 21 väga erineva aine ja vanuseastme õpetajat üle maakonna. Kursus kestis kokku 180 tundi. “Kõik õpetajad püüdsid siin omandatud võtteid oma tundides kasutada ning koostasid selle põhjal ka kursuse lõputöö. Kõigi eelduste kohaselt alustame sügisel uue samalaadse kursusega,” lausus Maajärv.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised