8.9 C
Kuressaare
Neljapäev, 21. oktoober 2021

Lasteaia toetuseks allkirju kogunud bussijuht sai hundipassi

Pärast Kuressaare linnavolikogu veebruari keskel vastu võetud otsust sulgeda sügisest kesklinnas asuv lasteaed, asus Kuressaare linnaliine sõitev bussijuht Kirsch (63) lasteaia sulgemise vastu olevatelt reisijatelt allkirju koguma. Kirschi poeg käib samas lasteaias ja allkirju palus tal koguda poja kasvataja.
Veebruari viimasel päeval kutsus Vello Kirschi enda juurde tema tööandja, bussifirma Neomobile omanik Kari Makkonen, kes soovis bussijuhilt allkirjade kogumise kohta selgitusi. Kirsch kirjutaski seletuskirja, kuid siiamaani ei tea ta kindlalt, kes allkirjade kogumist nii suureks patuks pidas, et mehe tööandjale kaebas.
Eelmisel neljapäeval teatati Kirschile, et ta on lahti lastud. Põhjenduseks toodi usalduse kaotamine, sest väidetavalt rikkus ta töö ajal kõrvaliste asjadega tegeldes töödistsipliini.
Kirschi väitel on tema lahtilaskmise taga ka linnapea Jaanus Tamkivi, kes olevat Kari Makkonenile helistanud ja vallandamist nõudnud.
Kari Makkoneni kinnitusel ei ole bussijuhi vallandamise taga mingil juhul linnapea Tamkivi, vaid mees sai hundipassi tema suhtes tulnud kaebuste tõttu. “Reisijad on meile kaevanud, sest neile ei meeldinud tema käitumine,” lausus Makkonen. “Ta sundis inimesi allkirja kirjutama ja ei müünud nendele enne piletit. Ta on ise süüdi, süüdi ei ole reisijad ega linnavalitsus.”
Makkoneni sõnul on bussijuhi kohta kaebusi tulnud ka varem.
Linnapea Jaanus Tamkivi sõnul rääkis ta Kari Makkoneniga alles pärast seda, kui Vello Kirsch oli juba lahti lastud. “Osa inimesi käis linnavalitsuses signaali andmas, et bussides väga agressiivselt korjatakse allkirju, umbes nii, et kui allkirja ei pane, siis bussi ei saagi,” osutas Tamkivi.
“Mind lihtsalt huvitas, kas firmajuht on sellest teadlik,” põhjendas Tamkivi Makkonenile helistamist. Linnapea kinnitas, et juhul, kui Vello Kirsch oleks tol hetkel veel ametis olnud, ei oleks ta mingil juhul mehe vallandamist nõudnud. “Nõuda, et inimene selle pärast lahti lastaks, oleks liiga karm,” sõnas Tamkivi ja kinnitas, et ei pea bussijuhi vallandamist õigeks.
Kuni eelmise nädalani andsid lasteaia sulgemise vastu allkirja kaheksakümmend neli inimest, sulgemise poolt vaid üks. “Ma ei ole kelleltki allkirja välja pressinud, kuid leidus inimene, kellele see ei meeldinud ja minu kohta esitati kaebus,” tähendas Vello Kirsch. “Minu teada ei ole allkirjade kogumine mingi kuritegu, elame ju n-ö õigusriigis.”
Üle viie aasta linnaliinide bussijuht olnud Kirsch väitis, et ei rikkunud allkirjalehte bussis hoides kuidagi töödistsipliini. “Sama hästi võiks ju Kilumets kõik kaupluste töötajad lahti lasta, sest poodides on ka allkirjalehed ülal,” viitas ta.
Eelmisel nädalal Saaremaa töövaidluskomisjonis vallandamise vaidlustanud Vello Kirsch nõuab enese Neomobilesse tööle ennistamist.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised