1.7 C
Kuressaare
Pühapäev, 23. jaanuar 2022

Ooperipäevad toovad Kuressaarde maailmakuulsa Maria teatri

Festivali peakorraldaja Ludmilla Toon ütles Meie Maale, et praeguseks on II Kuressaare ooperipäevade korraldustöö jõudnud niikaugele, et esinejad ja etendused on selgunud ning lepingute sõlmimine on lõppjärgus.
Ooperiürituse avaetendus on 28. juulil ning selleks saab Paul Mägi dirigeeritav Giuseppe Verdi ooper “Nabucco”, üks Rahvusooperi Estonia viimaste aastate kõige menukamatest ooperietendustest.
Teise päeva kavasse kuulub galakontsert populaarsetest ooperitest, kus esinevad solistid pole praegu veel päris kindlad. Soliste saadab Peterburi Riiklik Sümfooniaorkester Klassika Leonid Kortshmari juhatusel ning Kuressaarde püütakse laulma tuua ka mõni tõeline ooperitäht.
Ooperipäevade viimane päev toob maailmakuulsa Peterburi Maria teatri projekt-trupi esituses lavale noore itaalia helilooja Bellini itaaliakeelse ooperi “Somnambula”. Tooni sõnul on see etendus tõenäoliselt Bellini loomingu esmaettekanne Eestis.
Maria teatri tasemest annab tunnistust fakt, et viimastel aastatel on see teater loonud mitmeid lavastusi koostöös maailma suuremate ooperiteatritega, nagu Covent Garden, Op

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised