1.7 C
Kuressaare
Esmaspäev, 24. jaanuar 2022

Teatrikuu algab teatrikonverentsiga

Saaremaa teatripäevade eel on teatrikonverentse korraldatud iga viie aasta tagant. Teatripäevade korraldaja Lea Kuldsepa sõnul on teatrikuud sisse juhatava konverentsi põhiliseks ülesandeks olnud tutvustada teatripäevade külalislavastusi. Tänavuse Saaremaa teatrikonverentsi muudab eriliseks see, et esimest korda võetakse Eesti teatrite esindajaid vastu oma teatrimajas ning uus maja on teistes teatrites tekitanud suuremat huvi konverentsil esinemise vastu.
Tänavu on Kuressaares oma tegemisi tutvustamas kõik Eesti riigiteatrid peale Tallinna Linnateatri. “Tallinna Linnateatril ei ole praegu kavas ühtki tükki, millega nad saaksid maale sõita, seega otsustasid nad ka konverentsile mitte tulla,” selgitas Kuldsepp.
Seega astuvad teatripäevade avakonverentsil üles Eesti Draamateater, Pärnu Endla, Eesti Riiklik Nukuteater, Rahvusooper Estonia, Viljandi teater Ugala, Rakvere Teater, Vanalinnastuudio, Tartu teater Vanemuine ja Vene Draamateater. Lisaks neile tutvustavad oma tegemisi Von Krahli Teater, Salong-Teater ja Vat Teater. Saaremaad esindavad Kuressaare Linnateater, Saaremaa Rahvateater ja Saaremaa IX Miniteatripäevad. Iga teater võib oma tööd tutvustada lühikese sõnavõtuga, kuid mõnedki neist on lubanud esitada katkendeid oma lavastustest.
Konverentsikülaliste abiga kavatsetakse välja selgitada saarlaste lemmiknäitlejad Eesti nais- ja meesnäitlejate hulgast. “Kõik saarlased võivad oma ettepanekuid lemmiknäitlejate kohta esitada maavalitsusse kuni 20. märtsini. Samas oodatakse ka publikut huvitavaid küsimusi konverentsil esinevate teatrite esindajatele,” sõnas Kuldsepp.
Kui tänavune teatrikonverents sel kujul hästi korda läheb, planeerib teatripäevade toimkond edaspidi korraldada ka sellise konverentsi, kus teatriteemale lähenetakse rohkem sügavuti. “Tean, et kõigil teatritel, mitte ainult meie omal, on palju probleeme. Sellepärast tulekski korraldada selliseid koosistumisi, kus reklaami ja müügitöö kõrval räägitaks ka teatrite probleemidest ning teatrist kui sellisest uuel sajandil.”
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised