meiemaa.ee
Reede, 03. september 2010
Otsing
Sisesta otsingusõna
Sisukord

Reklaam
Parimad Autokaubad
Saaremaa Fotoportaal photo.pri.ee
meiemaa.ee küsib
Koolivormi
võiks kohustuslikult viia kõikidesse koolidesse
pole vaja
võiks koolis sisse viia vanemate nõusolekul


Vaata tulemusi
Küsitluste arhiiv
Paku oma variant
Arhiiv
eelmine kuu
september 2010
järgmine kuu
E T K N R L P
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Sport

Tsikli laenanud Marko Rohtlaan võitis Superbikede sõidu
Autor: Ahto Jakson
Esmaspäev, 26. juuli 2010.

Loe kommentaare | Kommenteeri

Vaid kolm päeva enne võistlust sõbralt mootorratta laenanud Marko Rohtlaan võitis pärast ühte proovisõitu laupäeval Kuressaare lennuväljal toimunud motospordi nädalalõpuüritusel Superbikede ringrajasõidu ja ühtlasi Eesti meistrivõistluste etapi.

Kliki ja vaata suuremat pilti
Marko Rohtlaan sõitmas pärast võidukat finišit tagarattal. Foto: Tambet Allik
Starti kogunenud 13 superbikidest sai oma tsikliga kõige paremini minema Hondal kihutav Karl Pärtelpoeg. Esikohal suutis mees sõita vaid teise kurvini, sest maailmameistrivõistluste kogemustega Marko Rohtlaan laenatud Kawasakil tegi oma tööd hästi ning möödus Pärtelpojast ega loovutanud järgmisel 19 ringil liidripositsiooni. Järjest kiiremaid ringe sõitev Rohtlaanele ei valmistanud sõidu võitmine mingeid probleeme, mis sest, et ta võistles viimati superbikel pea aasta tagasi. Teisena lõpetanud Pärtelpoega edestas Rohtlaan 15 sekundiga. Karl Pärtelpoja järel sai kolmanda koha soomlane Staffan Söderström.

Sõbra Arne Jõgimaa käest Kawasaki laenanud Marko Rohtlaan tegi selle tsikliga esimest korda proovisõitu alles kolmapäeval. “Korra proovisin ratast, et teada saada, kas on vaja midagi enda järgi kohendada või seadistust muuta. Muud ei olnudki, tulin siia kohale ja tuld. Üldfüüsilist trenni ikka teen ja tänu sellele eriti ära ei väsinud. Eks üldiselt kukkuski nii välja, nagu oleksin une pealt võistlema tulnud,” ei salanud Rohtlaan ka ise talle ootamatuks kujunenud võistlust Kuressaares. Stardiga mees rahule ei jäänud. “Magasin õige momendi maha. Starti oleks vaja rohkem harjutada, sest iga tsikkel käitub erinevalt,” lisas Rohtlaan. Laenatud Kawasakiga sai ta lennuvälja sirgel lõigul kätte kiiruse 260 km/h.

Miks alles nüüd tänavune esimene võistlus? “Aarne Jõgimaa sai omale uue mootorratta ja ütles, et annab siinseks võistluseks oma Kawasaki, kuna eestlased peavad esikolmiku kohad ära võtma ja soomlastele ei tohi mänguruumi anda. Plaan peaaegu õnnestus, kolmanda koha napsas siiski soomlane ära,” vastas Rohtlaan. Oma mootorratast, millega võistelda saaks, mehel ei ole, küll aga on tal vanast ajast alles muu võistlusvarustus. “Tsikliga võistlemine tähendab suurt rahalist kulu. Praegune majanduslik seis ei soosi toetajate leidmisel,” sõnas omal ajal maailmameistrivõistluste etapil 5. koha saanud Rohtlaan, kes viimati võistles Superbikel mullu sügisel Pärnus, kus samuti esimeseks tuli, tänavusest võistluskarussellist eemale jäämist.

“Tuleb välja, et vorm säilib. Ainult kiiruse taju tuleb mõne treeninguga tagasi saada. See on nagu jalgrattasõit, mis kord selgeks saab, siis jääb verre. Kui vahepeal tekiks 5-10 aastane paus ja tsiklit üldse ei puutuks, siis ehk tuleb võtta üks hooaeg õppimiseks,” ütles koos mootorrattaga üles kasvanud andekas ringrajasõitja.

Tõenäoliselt jääb laupäevane sõit Kuressaares talle viimaseks võistluseks sel hooajal. “Kui võimalus tekib, siis sõidan, aga ma ei tahaks rahalisi kulutusi tekitada,” rääkis Rohtlaan, kes ise soovib hea meelega tippsporti tagasi tulla. “Tahan Eesti ringrajasõidule ka midagi anda. Samuti näidata pealtvaatajatele, et ringrajasõit ikka toimib. Mida rohkem mehi joonel, seda põnevam võistlus. Sõitjaid jääb niigi aina vähemaks,” põhjendas Rohtlaan mõnest võistlusest osavõtmist.

Rookie 1000 klassis kuulusid kolm esimest kohta välismaalastele. Esikoha võitis soomlane Vesa Korpi, teine oli tema kaasmaalane Mika Höglund ja kolmas lätlane Ainars Strobergs. Rookie 600 klass: 1. Mitri Suhonen (Soome), 2. Kristjan Karu, 3. Taavi Ross. Superstock 600: 1. Martin Pärtelpoeg; 2. Kristian Beljajev, 3. Maris Jekabsons (Läti).
Täna loetuimad
Majaelanikud on hädas liiga palju haukuva koeraga (6)
Reisijad: hoolsam paigutamine mahutaks laevale enam sõidukeid (8)
Uudistajad ummistasid avapäeval saare uusima mängutoa
Ilmatark ennustab suve jätkumist
Premia pantis Vetteli aktsiad (2)
Sukles: Liblik andis 1,5 miljonit krooni pistist  (2)
Köögi abiruumis puhkes tulekahju
Ilmajaam ennustab ilma olulist jahenemist septembri lõpus
Päästjad harjutasid masinate koostööd
Geopargi strateegia koostamine on alanud (1)
Kaarma pensionäride reis Lätimaale
Ametikool käis riigikaitselaagris
Muusikakool valmis tõukefondide toel
Kliima ja energiaagentuur toetab elektritranspordi arendajaid (3)
Ernst Aruhein
Nädala loetavuse top 5
Eesti saarte esimeseks aeroobikaprintsessiks sai Kristi Aedma (13)
Saaremaa Valsis alustab tööd eakate pansionaat (5)
Motomehed protestisid praamile laadimise korra vastu (49)
Avalöögi sai Orissaare seeriavõistlus (69)
Stebeli patareid hakatakse tühjaks pumpama (12)
Kommentaarid
Reisijad: hoolsam paigutamine mahutaks laevale enam sõidukeid (8)
Majaelanikud on hädas liiga palju haukuva koeraga (6)
Motomehed protestisid praamile laadimise korra vastu (49)
Maaalune ühendab jõud Machina ex deus'iga (6)
Angla tuulikumägi on valmis (7)
Premia pantis Vetteli aktsiad (2)
Sukles: Liblik andis 1,5 miljonit krooni pistist  (2)
Geopargi strateegia koostamine on alanud (1)
Kliima ja energiaagentuur toetab elektritranspordi arendajaid (3)
Uus skatepark kõigile avatud (2)
Kasulikud viited
Hiiu Leht
Saare Maavalitsus
Kuressaare linn
www.saaremaa.ee
e-riik
Ilm Kuressaares
Kuressaare Linnateater
Kuressaare Sõnumid
Ruhnlase blogi
Eesti Ajalehtede Liit
Saada vihje või teade
Tekst:
See on vajalik selleks, et veebirobotid ei saaks selle vormi kaudu meile automaatselt rämpsposti saata.
Sisesta sümbolid, mida pildil näed:
Sinu e-post (ei ole kohustuslik):
Meie Maa usaldab oma lugejaid ja ootab kõigilt vihjeid või teateid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje või teade siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Meie Maas. Vihje või teate saatja võib jääda anonüümseks.
Copyright © Saaremaa Raadio OÜ, 2010. Kõik õigused kaitstud